F40J25KE
5S-F40J25KE
F40J25KE
RES CHAS MNT 25K OHM 5% 40W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Stackohm? 250 |
| Resistance (Ohms): | 25k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 40W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Vitreous Enamel Coated |
| Housing Type: | Flange Braces |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 2.000 L x 1.000 W (50.80mm x 25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.563 (14.29mm) |