F30J50RE
5S-F30J50RE
F30J50RE
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 30W
| Series: | Stackohm? 250 |
| Resistance (Ohms): | 50 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 30W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 1.250 L x 1.000 W (31.75mm x 25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.563 (14.29mm) |