F20J35KE
5S-F20J35KE
F20J35KE
RES CHAS MNT 35K OHM 5% 20W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Stackohm? 250
Resistance (Ohms):35k
Tolerance:??????5%
Power (Watts):20W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 350??????C
Features:-
Coating:Vitreous Enamel Coated
Housing Type:Flange Braces
Mounting Feature:Right Angle
Size / Dimension:0.750 L x 0.375 W (19.05mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):0.375 (9.53mm)