F10J1K75
5S-F10J1K75
F10J1K75
RES CHAS MNT 1.75K OHM 5% 10W
| Series: | Stackohm? 250 |
| Resistance (Ohms): | 1.75k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 0.750 L x 0.375 W (19.05mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.375 (9.53mm) |