EWT50JB15K0
5S-EWT50JB15K0
EWT50JB15K0
RES CHAS MNT 15K OHM 5% 50W
| Series: | EWT |
| Resistance (Ohms): | 15k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 50W |
| Size / Dimension: | 0.563 Dia x 4.016 L (14.30mm x 102.00mm) |