EVRT252EP4R7JE
5S-EVRT252EP4R7JE
EVRT252EP4R7JE
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 350W
| Series: | Euro-Power |
| Resistance (Ohms): | 4.7 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 350W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Height - Seated (Max): | 1.205 Dia x 9.921 L (30.60mm x 252.00mm) |