EVFT170EN100KJE
5S-EVFT170EN100KJE
EVFT170EN100KJE
RES CHAS MNT 100K OHM 5% 160W
| Series: | Euro-Power |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 160W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Height - Seated (Max): | 1.004 Dia x 6.693 L (25.50mm x 170.00mm) |