EVFT119EM47KJE
5S-EVFT119EM47KJE
EVFT119EM47KJE
RES CHAS MNT 47K OHM 5% 72W
| Series: | Euro-Power |
| Resistance (Ohms): | 47k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 72W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Height - Seated (Max): | 0.799 Dia x 4.685 L (20.30mm x 119.00mm) |