EVFL375ER47RJE
5S-EVFL375ER47RJE
EVFL375ER47RJE
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 700W
Series:Euro-Power
Resistance (Ohms):47
Tolerance:??????5%
Power (Watts):700W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Height - Seated (Max):Termination
Lead Style:2.087 Dia x 14.685 L (53.00mm x 373.00mm)