EVFL375ER100JE
5S-EVFL375ER100JE
EVFL375ER100JE
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 700W
Series:Euro-Power
Resistance (Ohms):100
Tolerance:??????5%
Power (Watts):700W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Height - Seated (Max):Termination
Lead Style:2.087 Dia x 14.685 L (53.00mm x 373.00mm)