EVFL252EP4R7JE
5S-EVFL252EP4R7JE
EVFL252EP4R7JE
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 280W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Euro-Power
Resistance (Ohms):4.7
Tolerance:??????5%
Power (Watts):280W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????400ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 350??????C
Features:Flame Retardant Coating
Coating:Moisture Resistant
Housing Type:Safety
Mounting Feature:Vitreous Enamel Coated
Size / Dimension:Brackets
Height - Seated (Max):Termination
Lead Style:1.299 Dia x 9.843 L (33.00mm x 250.00mm)