EVFL170EN470JE
5S-EVFL170EN470JE
EVFL170EN470JE
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 160W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Euro-Power
Resistance (Ohms):470
Tolerance:??????5%
Power (Watts):160W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 350??????C
Features:Flame Retardant Coating
Coating:Moisture Resistant
Housing Type:Safety
Mounting Feature:Vitreous Enamel Coated
Size / Dimension:Brackets
Height - Seated (Max):Termination
Lead Style:1.102 Dia x 6.614 L (28.00mm x 168.00mm)