CJT804R7JJ
5S-CJT804R7JJ
CJT804R7JJ
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 80W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 4.7 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 80W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 5.512 L x 1.575 W (140.00mm x 40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.787 (20.00mm) |