CJT601K8JJ
5S-CJT601K8JJ
CJT601K8JJ
RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 60W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 1.8k |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 60W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 4.528 L x 1.575 W (115.00mm x 40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.787 (20.00mm) |