CJT60100RJJ
5S-CJT60100RJJ
CJT60100RJJ
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 60W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CJT |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 100 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 60W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Features: | - |
| Coating: | - |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 4.528 L x 1.575 W (115.00mm x 40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.787 (20.00mm) |