CJT1201K5JJ
5S-CJT1201K5JJ
CJT1201K5JJ
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 120W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 1.5k |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 120W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 7.480 L x 1.575 W (190.00mm x 40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.787 (20.00mm) |