CJT1000470RJJ
5S-CJT1000470RJJ
CJT1000470RJJ
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 1000W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CJT |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 470 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 1000W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Features: | - |
| Coating: | - |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 15.748 L x 1.969 W (400.00mm x 50.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.213 (107.00mm) |