CHF3020CBF500L
5S-CHF3020CBF500L
CHF3020CBF500L
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 10W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Resistance (Ohms): | 50 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Features: | RF |
| Coating: | High Frequency |
| Housing Type: | Aluminum Oxide |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 0.300 L x 0.200 W (7.62mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146 (3.70mm) |