C300K2R5E
5S-C300K2R5E
C300K2R5E
RES CHAS MNT 2.5 OHM 10% 300W
Series:Corrib?280
Resistance (Ohms):2.5
Tolerance:??????10%
Power (Watts):300W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????400ppm/??????C
Housing Type:Brackets (not included)
Mounting Feature:1.125 Dia x 8.500 L (28.58mm x 215.90mm)