C300K20R
5S-C300K20R
C300K20R
RES CHAS MNT 20 OHM 10% 300W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Corrib?280
Resistance (Ohms):20
Tolerance:??????10%
Power (Watts):300W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????400ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 400??????C
Features:-
Coating:Vitreous Enamel Coated
Housing Type:Brackets (not included)
Mounting Feature:1.125 Dia x 8.500 L (28.58mm x 215.90mm)