C300K12RE
5S-C300K12RE
C300K12RE
RES CHAS MNT 12 OHM 10% 300W
| Series: | Corrib?280 |
| Resistance (Ohms): | 12 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 300W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Mounting Feature: | 1.125 Dia x 8.500 L (28.58mm x 215.90mm) |