BDS4B1001R0K
5S-BDS4B1001R0K
BDS4B1001R0K
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 100W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | BDS |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 1 |
| Power (Watts): | ??????10% |
| Composition: | 100W |
| Temperature Coefficient: | Thick Film |
| Operating Temperature: | ??????150ppm/??????C |
| Features: | -55??????C ~ 125??????C |
| Coating: | RF |
| Housing Type: | High Frequency |
| Mounting Feature: | Epoxy Coated |
| Size / Dimension: | Flanges |
| Height - Seated (Max): | 1.488 L x 1.000 W (37.80mm x 25.40mm) |
| Lead Style: | 1.417 (36.00mm) |