BAB11602R00KE
5S-BAB11602R00KE
BAB11602R00KE
2 OHMS 10% 500 WATT CASE
| Series: | BA |
| Resistance (Ohms): | 2 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 500W |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 6.299 L x 3.740 W (160.00mm x 95.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 (30.00mm) |