BAB11601R00KE
5S-BAB11601R00KE
BAB11601R00KE
1 OHMS 10% 500 WATT CASE
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | BA |
| Resistance (Ohms): | 1 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 500W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 6.299 L x 3.740 W (160.00mm x 95.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 (30.00mm) |