AHP500FB-47R
5S-AHP500FB-47R
AHP500FB-47R
RES CHAS MNT 47 OHM 1% 5W
| Series: | AHP |
| Resistance (Ohms): | 47 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????200ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.591 L x 0.650 W (15.00mm x 16.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.358 (9.10mm) |