AHA80AFB-56R
5S-AHA80AFB-56R
AHA80AFB-56R
RES CHAS MNT 56 OHM 1% 80W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AHA |
| Resistance (Ohms): | 56 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 80W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????200ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 2.598 L x 1.850 W (66.00mm x 47.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.024 (26.00mm) |