AHA50AFB-5R
5S-AHA50AFB-5R
AHA50AFB-5R
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AHA |
| Resistance (Ohms): | 5 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????200ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.650 (16.50mm) |