AHA50AFB-20R
5S-AHA50AFB-20R
AHA50AFB-20R
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 50W
| Series: | AHA |
| Resistance (Ohms): | 20 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????200ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.650 (16.50mm) |