AHA500JB-22R
5S-AHA500JB-22R
AHA500JB-22R
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 5W
| Series: | AHA |
| Resistance (Ohms): | 22 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????200ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.591 L x 0.650 W (15.00mm x 16.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.358 (9.10mm) |