AHA10BFB-22R
5S-AHA10BFB-22R
AHA10BFB-22R
RES CHAS MNT 22 OHM 1% 100W
| Series: | AHA |
| Resistance (Ohms): | 22 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 100W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????200ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 3.504 L x 2.756 W (89.00mm x 70.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.795 (45.60mm) |