AHA10AFB-25R
5S-AHA10AFB-25R
AHA10AFB-25R
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 10W
| Series: | AHA |
| Resistance (Ohms): | 25 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????200ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.748 L x 0.787 W (19.00mm x 20.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.429 (10.90mm) |