850FR68E
5S-850FR68E
850FR68E
RES CHAS MNT 0.68 OHM 1% 50W
Series:Metal-Mite?89
Resistance (Ohms):0.68
Tolerance:??????1%
Power (Watts):50W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????90ppm/??????C
Housing Type:Flanges
Mounting Feature:1.938 L x 1.156 W (49.23mm x 29.36mm)
Size / Dimension:0.620 (15.75mm)