850F6R8E
5S-850F6R8E
850F6R8E
RES CHAS MNT 6.8 OHM 1% 50W
| Series: | Metal-Mite?89 |
| Resistance (Ohms): | 6.8 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????50ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.938 L x 1.156 W (49.23mm x 29.36mm) |
| Size / Dimension: | 0.620 (15.75mm) |