850F15KE
5S-850F15KE
850F15KE
RES CHAS MNT 15K OHM 1% 50W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Metal-Mite?89
Resistance (Ohms):15k
Tolerance:??????1%
Power (Watts):50W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????20ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 275??????C
Features:-
Coating:Aluminum
Housing Type:Flanges
Mounting Feature:1.938 L x 1.156 W (49.23mm x 29.36mm)
Size / Dimension:0.620 (15.75mm)