825F20KE
5S-825F20KE
825F20KE
RES CHAS MNT 20K OHM 1% 25W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Metal-Mite?89
Resistance (Ohms):20k
Tolerance:??????1%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????20ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 275??????C
Features:-
Coating:Aluminum
Housing Type:Flanges
Mounting Feature:1.062 L x 1.094 W (26.98mm x 27.79mm)
Size / Dimension:0.556 (14.12mm)