825F10KE
5S-825F10KE
825F10KE
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 25W
| Series: | Metal-Mite?89 |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.062 L x 1.094 W (26.98mm x 27.79mm) |
| Size / Dimension: | 0.556 (14.12mm) |