810F300E
5S-810F300E
810F300E
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 10W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Metal-Mite?89
Resistance (Ohms):300
Tolerance:??????1%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????20ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 275??????C
Features:-
Coating:Aluminum
Housing Type:Flanges
Mounting Feature:0.750 L x 0.812 W (19.05mm x 20.63mm)
Size / Dimension:0.400 (10.16mm)