810F250E
5S-810F250E
810F250E
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 10W
| Series: | Metal-Mite?89 |
| Resistance (Ohms): | 250 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.750 L x 0.812 W (19.05mm x 20.63mm) |
| Size / Dimension: | 0.400 (10.16mm) |