805F25RE
5S-805F25RE
805F25RE
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 5W
| Series: | Metal-Mite?89 |
| Resistance (Ohms): | 25 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.600 L x 0.646 W (15.24mm x 16.41mm) |
| Size / Dimension: | 0.330 (8.38mm) |