805F200E
5S-805F200E
805F200E
RES CHAS MNT 200 OHM 1% 5W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Metal-Mite?89 |
| Resistance (Ohms): | 200 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.600 L x 0.646 W (15.24mm x 16.41mm) |
| Size / Dimension: | 0.330 (8.38mm) |