60/115MNJ100RDE
5S-60/115MNJ100RDE
60/115MNJ100RDE
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 115W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Metalohm |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 115W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????90ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Flame Proof |
| Coating: | Non-Inductive |
| Housing Type: | Pulse Withstanding |
| Mounting Feature: | Safety |
| Size / Dimension: | Steel |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 5.563 L x 0.750 W (141.30mm x 19.05mm) |
| Package / Case: | 0.750 (19.05mm) |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)