50/100MNJ5R00DE
5S-50/100MNJ5R00DE
50/100MNJ5R00DE
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 100W
| Series: | Metalohm |
| Resistance (Ohms): | 5 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 100W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????180ppm/??????C |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 3.688 L x 0.750 W (93.68mm x 19.05mm) |
| Package / Case: | 0.750 (19.05mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut