50/100MNJ500RDE
5S-50/100MNJ500RDE
50/100MNJ500RDE
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 100W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Metalohm |
| Resistance (Ohms): | 500 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 100W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????90ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Flame Proof |
| Coating: | Non-Inductive |
| Housing Type: | Pulse Withstanding |
| Mounting Feature: | Safety |
| Size / Dimension: | Steel |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 3.688 L x 0.750 W (93.68mm x 19.05mm) |
| Package / Case: | 0.750 (19.05mm) |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut