40/70MNJ2R00DE
5S-40/70MNJ2R00DE
40/70MNJ2R00DE
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 70W
| Series: | Metalohm |
| Resistance (Ohms): | 2 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 70W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????180ppm/??????C |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 2.563 L x 0.750 W (65.10mm x 19.05mm) |
| Package / Case: | 0.750 (19.05mm) |