40/70MNJ100RDE
5S-40/70MNJ100RDE
40/70MNJ100RDE
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 70W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Metalohm |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 70W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????90ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Flame Proof |
| Coating: | Non-Inductive |
| Housing Type: | Pulse Withstanding |
| Mounting Feature: | Safety |
| Size / Dimension: | Steel |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 2.563 L x 0.750 W (65.10mm x 19.05mm) |
| Package / Case: | 0.750 (19.05mm) |