LVD75A60
5S-LVD75A60
LVD75A60
RELAY SSR LOWVOL DIS 11.5V 60A
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LVD |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type: | DC |
| On-State Resistance (Max): | 10 mOhm |
| Load Current: | 60A |
| Voltage - Input: | 11 ~ 11.5VDC |
| Voltage - Load: | 3 ~ 75 V |