HDC200A160H
5S-HDC200A160H
HDC200A160H
RELAY SSR CONTACTOR DC 160A
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HDC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type: | DC |
| On-State Resistance (Max): | 4 mOhm |
| Load Current: | 160A |
| Voltage - Input: | 90 ~ 140VAC |
| Voltage - Load: | 7 ~ 150 V |