EZE480D18S
5S-EZE480D18S
EZE480D18S
RELAY SSR 18A 480VAC AC OUT QC
Product Description
Packaging:Bulk
Series:EZ
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
On-State Resistance (Max):Zero Cross
Load Current:-
Voltage - Input:18A
Voltage - Load:15 ~ 32VDC
Mounting Type:48 ~ 660 V
Termination Style:Chassis Mount or Panel Mount
Package / Case:Quick Connect - 0.250 (6.3mm)