EZE240A18
5S-EZE240A18
EZE240A18
RELAY SSR 18A 240VAC AC OUT QC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | EZ |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type: | AC |
| On-State Resistance (Max): | Zero Cross |
| Load Current: | - |
| Voltage - Input: | 18A |
| Voltage - Load: | 18 ~ 36VAC |
| Mounting Type: | 24 ~ 280 V |
| Termination Style: | Chassis Mount or Panel Mount |
| Package / Case: | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) |