Home All Products Relays Solid State RelaysCrydom Co. DRA-CN024D120
DRA-CN024D120
5S-DRA-CN024D120
DRA-CN024D120
RELAY SSR 3.5A 24VDC DIN-RAIL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:DRACN
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
On-State Resistance (Max):-
Load Current:3.5A
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:0 ~ 24 V